Biblioteka Publiczna

w Dzielnicy WESOŁA m.st. Warszawy

book
bookbook

Czarne liście [E-book]

Autor: Wolny-Peirs, Maja

   Notka biograficzna  W 1946 roku w Kielcach doszło do pogromu Żydów. Wiele lat później za sprawą tego tragicznego wydarzenia, w nieoczekiwany sposób splotą się ze sobą losy dwóch kobiet. Pierwsza z nich to Julia Pirotte (postać autentyczna), żydowska komunistka, autorka wstrząsających zdjęć z zajść kieleckich. Druga - Weronika Czerny, współczesna badaczka stosunków polsko-żydowskich w czasie II wojny światowej, naznaczona

traumą okrutnej tajemnicy rodzinnej. W przeddzień uroczystości upamiętniającej ofiary pogromu kieleckiego na Weronikę spada nowy cios: znika jej dziesięcioletnia córka Laura. Czyżby porwał ją chory psychicznie ojciec? A może jest to zemsta kogoś, kto nie chce wybaczyć historyczce ujawniania niewygodnej prawdy. Rozpoczynają się dramatyczne poszukiwania, w których towarzyszą Weronice dwaj mężczyźni - policjant po przejściach i dziennikarz lokalnej telewizji. Będzie to także podróż w czasie, dzięki której Weronika nie tylko dowie się czegoś nowego o pochodzeniu własnej córki, ale też - za sprawą niespodziewanego romansu - lepiej pozna samą siebie. Maja Wolny - pisarka, była dziennikarka "Polityki", autorka sześciu powieści, m.in. wyróżnionego międzynarodową nagrodą Herkulesa Poirota Księgobójcy, Jasności, Powrotu z Północy oraz nominowanego do Nagrody im. Beaty Pawlak reportażu Pociąg do Tybetu. Wiele lat spędziła w Belgii, a także w podróżach po azjatyckich bezdrożach. Pochodzi z Kielc.

Zobacz pełny opis
Odpowiedzialność:Maja Wolny.
Hasła:Powieść polska - 21 w.
Adres wydawniczy:S.I. Wisła Story 2016.
Wydanie:Wydanie II
Forma gatunek:E-booki.
Wymagania systemowe:Dostępny do pobrania w formacie epub lub mobi.
ebook ebook    
Skocz do:Inne pozycje tego autora w zbiorach biblioteki
Dodaj recenzje, komentarz

Sprawdź dostępność, zarezerwuj (zamów):

(kliknij w nazwę placówki - więcej informacji)

Biblioteka Główna
ul. 1 Praskiego Pułku WP 31

Sygnatura: E.1000
Numer inw.: 1000
Dostępność: można wypożyczyć na 30 dni

schowek0wypożycz


Notka biograficzna:

book

Wolny-Peirs, Maja

Doktor nauk humanistycznych, absolwentka Wydziału Polonistyki oraz Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Studiowała w Krakowie, Warszawie i Brukseli. W Delfach odebrała prestiżowy dyplom europejskiego menadżera kultury. W latach 1998-2002 była publicystką i recenzentką tygodnika „Polityka”. Od 2003 roku mieszka w Belgii, gdzie przez siedem lat prowadziła fundację promującą kultury Europy Wschodniej, a obecnie pełni funkcję dyrektora Muzeum Morskiego.

Źródło: https://lubimyczytac.pl/autor/40460/maja-wolny
Inne pozycje tego autora w zbiorach biblioteki:

bookbookbookbookbookNowości z działu Kryminalna:

bookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbook


Dodaj komentarz do pozycji:

Swoją opinię można wyrazić po uprzednim zalogowaniu.